prev
next

Zatówka na mundialu!

 
Patryk Zatówka z PKS-u Kolping FRAC Jarosław rywalizuje z najlepszymi tenisistami globu podczas Drużynowych Mistrzostw Świata. Głównym celem dla młodego pingpongisty jest nabieranie doświadczenia i walka z czołowymi tenisistami na świecie!
 
Oprócz Patryka Zatówki, powołanie otrzymali znani z występu w jarosławskiej hali podczas meczu z Chorwatami: lider Jakub Dyjas, Tomasz Kotowski, Paweł Fertikowski i Marek Badowski. To nowa reprezentacja, która ma być gotowa na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.
 
- Ze względu na trudy grania w rozgrywkach ligowych i bardzo napięty kalendarz mogliśmy sobie pozwoli tylko na kilka dni przygotowań. Pracowaliśmy głównie nad świeżością i detalami. Mamy młody zespół i reprezentację, którą tak naprawdę budujemy. Ten nowy zespół ma za zadanie zdobywanie doświadczenia w konfrontacji z tak silnymi rywalami. Mam nadzieję, że ta młodość uskrzydli moich zawodników i dzięki temu napędzą strachu nie jednemu zespołowi – zapowiada trener Krzeszewski.
 
Kadra do występów w Drużynowych Mistrzostwach Świata przygotowywała się w Gdańsku. Nasi reprezentanci z Patrykiem Zatówką mieli do dyspozycji sparingpartnerów z LOTTO Superligi oraz Kazachstanu, który również zdecydował się na obóz nad morzem.
 
- Treningi przebiegały bardzo dobrze. Był czas na ciężką pracę i na regenerację, a teraz mamy nadzieję na dobry turniej w naszym wykonaniu – powiedział Zatówka.
 
W Szwecji biało-czerwoni zagrają z drużynami Korei Południowej z Lee Sangsu, Francji z indywidualnym mistrzem i wicemistrzem Europy Emmanuelem Lebesson'em oraz Austrią, Chorwacją i Indiami. Transmisje z turnieju zaplanował Eurosport 1 oraz Eurosport 2.
 

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.