Czeski As w Jarosławiu!

Po pełnym sukcesów sezonie PKS Kolping FRAC już przygotowuje się do kolejnego sezonu. Miło nam poinformować, że w przyszłym sezonie szeregi jarosławian zasili As z Czech - Tomas Konecny!

Po kilku sezonach spędzonych w 3S Polonii Bytom Tomas Konecny postanowił zmienić klub. Wicelider rankingu indywidualnego LOTTO Superligi postawił na mistrza Polski - PKS Kolping FRAC Jarosław.

- To jeden z najskuteczniejszych zawodników LOTTO Superligi. Jego dyspozycja bardzo mnie przekonała. Tomas to walczak, którego obserwuje od kilku lat. Na pewno będzie pasował do naszej drużyny. Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będzie zdobywał punkty dla Jarosławia - zdradził menedżer Kamil Dziukiewicz.

Konecny w ubiegłym sezonie popisał się bilansem 22-10 co dało mu 69% skuteczności. Co ciekawe Czech obchodzi urodziny 23. października czyli w ten sam dzień co... menedzer Kolpinga.

- To taka ciekawostka. Będziemy mogli razem z Tomasem świętować urodziny - śmieje się Dziukiewicz.

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakt z Kolpingiem FRAC przedłużył Hou Yingchao. Z drużyną żegnają się Tomislav Pucar i Patryk Zatówka, którzy wybrali niemiecką Bundesligę.