prev
 • 22 Lut 2019 18:00
  Raport
 • 24 Lut 2019 16:00
  Raport
 • 15 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 17 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 22 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 24 Mar 2019 16:00
  Raport
 • 05 Kwi 2019 12:00
  Raport
 • 07 Kwi 2019 18:00
  Raport
next

Niepokonany Hou nadal dowodzi!

Największa gwiazda LOTTO Superligi i PKS-u Kolping FRAC Jarosław – niepokonany Hou Yingchao zostaje w drużynie Mistrzów Polski! Chińczyk to jedyny pingpongista, który zostaje na Podkarpaciu na kolejny sezon.

22 pojedynki i… 22 zwycięstwa. Bilans gier Hou Yingchao w LOTTO Superlidze to najlepsza reklama. Chiński defensor to lider z krwi i kości, wokół którego menedżer Kolpinga zbudował resztę składu.
 
- W ubiegłym sezonie udało mi się tak dobrać skład, że w bardzo mocnej LOTTO Superlidze, uważanej przez wielu za najsilniejszą ligę w Europie, brylowaliśmy. Nie można jednak powiedzieć, że nasza drużyna to tylko Yingchao. Oczywiście nie było w historii takiego zawodnika i za to osiągnięcie chapeau bas przed nim. Chińczyk może jednak wygrać tylko dwa mecze i ktoś musi dołożyć jeszcze jeden punkt. – powiedział menedżer czarno-pomarańczowych, Kamil Dziukiewicz
 
Po zdobyciu Mistrzostwa Polski jarosławianie zdradzili nazwiska kolejnych zawodników. Nad Sanem zagra Tomas Konecny, Kou Lei oraz Piotr Chodorski.
 
Ten pierwszy to Czech, dobrze znany polskim kibicom. Od lat był liderem 3S Polonii Bytom. W ubiegłym sezonie popisał się bilansem 22-10 co dało mu 69% skuteczności i 2. miejsce w rankingu indywidualnym LOTTO Superligi.
 
- To jeden z najskuteczniejszych zawodników LOTTO Superligi. Jego dyspozycja bardzo mnie przekonała. Tomas to walczak, którego obserwuje od kilku lat. Na pewno będzie pasował do naszej drużyny. Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będzie zdobywał punkty dla Jarosławia. Co ciekawe, Czech obchodzi urodziny 23. października czyli w ten sam dzień co… ja. Będziemy mogli razem świętować urodziny – śmieje się Dziukiewicz.
 
Kou Lei to z kolei 29 rakieta świata. Ukrainiec chińskiego pochodzenia w kwietniu 2017 roku był na 20 miejscu rankingu światowego! Oprócz tego może pochwalić się także brązowym medalem Igrzysk Europejskich w Baku. Dla niego będzie to debiut w LOTTO Superlidze.
 
Najdłużej menedżer Dziukiewicz czekał z ogłoszeniem polskiego zawodnika. Ostatnim elementem układanki został Piotr Chodorski pozyskany ze Spójni Warszawa. W stołecznym klubie popularny „Chodor” osiągnął obiecujący bilans: 12 zwycięstw i 11 porażek, co daje mu ponad 52% skuteczności. Polak ogrywał m.in.: Daniela Góraka, Wang Zhena, Pawła Fertikowskiego czy… Tomislava Pucara!
 
- To naprawdę dobry i obiecujący bilans. Byłem zaskoczony, kiedy pokonał Tomislava Pucara, ale teraz liczę, że takie niespodzianki będzie sprawiał częściej. To taki Polski Wojownik, który bardzo pasuje do mojego składu – zapewnia menedżer podkarpackiej drużyny.
 
Konecny, Lei oraz Chodorski zastąpią w drużynie Mistrza Polski Tomislava Pucara (odchodzi do TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell), Paula Drinkhalla (podpisał umowę z TTC Schwalbe Bergneustadt) oraz Patryka Zatówkę, który związał się z FC Saarbrucken. Cała trójka wybrała zatem kierunek niemiecki.
 
Do zmian doszło także w drugiej drużynie Kolpinga, który awansował do 1. Ligi. Do drużyny dołączył reprezentant Słowacji – Jakub Zelinka.
 
Czarno-pomarańczowi rozpoczną nowy sezon LOTTO Superligi 2. września. W Działdowie zmierzą się z brązowym medalistą rozgrywek – Dekorglassem. Inauguracja w hali jarosławskiego MOSiRu 7. września. Mistrzowie Polski podejmować będą beniamina z Torunia. Spotkania, które będą rozgrywane w Jarosławiu w piątek rozpoczynać się będą o godzinie 18:00, a w niedzielę o 16:00. 
 
TERMINARZ 1. RUNDY LOTTO SUPERLIGI    
 
2 września 2018 roku (niedziela) godz. 18:00
DEKORGLASS Działdowo - PKS KOLPING FRAC Jarosław
 
7 września 2018 roku (piątek) godz. 18:00
PKS KOLPING FRAC Jarosław - ENERGA KTS Toruń
 
30 września 2018 roku (niedziela) godz. 18:00
PALMIARNIA Zielona Góra - PKS KOLPING FRAC Jarosław
 
14 października 2018 roku (niedziela) godz. 16:00
PKS KOLPING FRAC Jarosław - UNIA AZS AWFiS Gdańsk
 
21 października 2018 roku (niedziela) godz. 18:00
MORLINY Ostróda - PKS KOLPING FRAC Jarosław
 
26 października 2018 roku (piątek) godz. 18:00
PKS KOLPING FRAC Jarosław - 3S POLONIA Bytom
 
25 listopada 2018 roku (niedziela) godz. 18:00
DOJLIDY Białystok - PKS KOLPING FRAC Jarosław
 
30 listopada 2018 roku (piątek) godz. 18:00
OLIMPIA Grudziądz - PKS KOLPING FRAC Jarosław
 
9 grudnia 2018 roku (niedziela) godz. 16:00
PKS KOLPING FRAC Jarosław - ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz
 
6 stycznia 2019 roku (niedziela) godz. 18:00
FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów - PKS KOLPING FRAC Jarosław
 
13 stycznia 2019 roku (niedziela) godz. 16:00
PKS KOLPING FRAC Jarosław - DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.