prev
 • 22 Lut 2019 18:00
  Raport
 • 24 Lut 2019 16:00
  Raport
 • 15 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 17 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 22 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 24 Mar 2019 16:00
  Raport
 • 05 Kwi 2019 12:00
  Raport
 • 07 Kwi 2019 18:00
  Raport
next

Mistrz nadal głodny

Po historycznym sezonie, w którym PKS Kolping FRAC Jarosław sięgnął po swoje pierwsze mistrzostwo kraju oraz triumf w Pucharze Polski, czarno - pomarańczowi chcą obronić tytuł. "Z niecierpliwością czekam na inaugurację sezonu LOTTO Superligi" - przyznaje Kamil Dziukiewicz.
 
Sezon 2017/2018 na długo zapadnie w pamięci jarosławian. Najpierw sięgnęli po pierwsze w historii klubu mistrzostwo kraju, a później triumfowali w Pucharze Polski. Tym samym na stałe zapisali się w kartach historii tenisa stołowego, bo nikt wcześniej nie zdobył tych trofeów w jednym sezonie.
 
- To wszystko udało nam się osiągnąć w jubileusz 20-lecia istnienia Parafialnego Klubu Sportowego Kolping. Jestem z tego bardzo dumny, ale to już historia. Przed nami nowy sezon i nowe wyzwania. Podobno obronić mistrzowski tytuł jest trudniej niż go zdobyć. Teoretycznie mamy teraz mocniejszy skład, ale to tylko papier. Wszystko zweryfikuje stół - przyznaje menedżer Kolpinga FRAC Jarosław, Kamil Dziukiewicz.
 
Mistrzowie Polski do nowego sezonu przystąpią w zupełnie innym składzie niż przed rokiem. W Jarosławiu został tylko niepokonany w LOTTO Superlidze - Hou Yingchao. Fenomenalny chiński defensor nadal ma być liderem ekipy z Jarosławia. Dołączyli do niego Kou Lei (31. w rankingu ITTF), dobrze znany w Polsce - Tomas Konecny (przeniósł się z 3S Polonii Bytom) oraz Piotr Chodorski. 
 
- Cała drużyna spotyka się 29. sierpnia. Będziemy mieli 4. dni do meczu z Dekorglassem w Działdowie, które poświęcimy na wspólne przygotowania. Wcześniej w czeskim Word Tourze w Ołomuńcu na pewno wystąpi Konecny i prawdopodobnie Kou Lei. Z kolei Piotrek Chodorski wystartuje w turnieju "Spójnia Open" w Warszawie. Liczę na "Chodora", bo To taki Polski Wojownik, który bardzo pasuje do mojej koncepcji. Lubię współpracować z "walczakami", którzy mają "pazur" do gry. W drużynie, od pierwszych dni, musi panować dobra atmosfera. To tak naprawdę jeden z kluczy do sukcesu.
Na tę chwilę nie zdradzę czy wystąpi Hou. Na pewno zagra w pierwszej i drugiej rundzie rozgrywek LOTTO Superligi. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, aby zagrać w fazie play-off zawodnik musi wystąpić minimum w dwóch meczach pierwszej i drugiej rundy - zdradza wiceprezes PZTS. 

 

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.