Zapraszamy do Akademii!

PKS Kolping FRAC Jarosław to nie tylko zespół Mistrzów Polski, triumfatorów LOTTO Superligi i zdobywców krajowego Pucharu. To także akademia, gdzie najmłodsi mogą rozpocząć swoją przygodę z tenisem stołowym. W Jarosławiu wiedzą jak osiągnąć sukces z młodzieżą!

Podczas finału LOTTO Superligi, prezes Parafialnego Klubu Sportowego Kolping – ks. Prałat Andrzej Surowiec powiedział na antenie Telewizji Polskiej – Naszym „oczkiem w głowie jest szkolenie dzieci i młodzieży. To jest najważniejsze i ze szczególną troską podchodzimy do tej kwestii.

To prawda, bo w Kolpingu robią wszystko, by wychować jak najlepszych pingpongistów i robią to z sukcesami, współpracując przy tym ściśle ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Wystarczy wymienić Dawida Jadama, który mając zaledwie 12. lat ma w swojej kolekcji medale Mistrzostw Polski Żaków i Młodzików, a Anna Brzyska zajmuje w rankingu światowym 73. miejsce, jest etatową reprezentantką Polski i multimedalistką mistrzostw Polski. Z kolei Szymon Brud to 7. rakieta w kraju wśród młodzików.

-  Na tym etapie pomoc Szkoły Mistrzostwa Sportowego jest niezbędna. Dzięki temu, że zawodnicy Kolpinga są także uczniami tej placówki możemy pozwolić sobie na trenowanie 2-3 razy dziennie. Dodam, że SMS jest aktualnym wicemistrzem Polski wśród szkół. W tym miejscu chciałbym podziękować Kamilowi Dziukiewiczowi, bo jego wkład w sukcesy i organizację Akademii jest nieoceniony– mówi jeden z trenerów, Mateusz Czernik.

Akademia i SMS to najlepsze rozwiązanie. Uczniowie mają zagwarantowany transport, obiady oraz aż 16. godzin zajęć sportowych tygodniowo. Co najważniejsze, szkoła zapewnia także najwyższy poziom dydaktyczny. To sprawia, że dzieci mogą skoncentrować się tylko na nauce i treningach, a rodzice… nie muszą martwić się o nic.

- Razem z trenerem Konradem Zielińskim gorąco zachęcamy do trenowania tenisa stołowego w Akademii Kolpinga. To dyscyplina bardzo bezpieczna, dostarcza wielu elementów aerobowych, szybkościowych i czegoś, co jest ważne dla dzieci - uczy myślenia i systematyczności– dodaje Czernik.

PKS Kolping organizuje „Dni Otwarte” podczas, których rodzice i dzieci mogą przyjrzeć się z bliska jak wygląda życie w klubie. Treningi odbywają się przy ul. 3-go Maja 49 w sali gimnastycznej przy Parafii Chrystusa Króla.

To nie wszystko, bo jarosławianie uczestniczą w Programie „Pingpongowe Marzenia z PSE”, który jest elementem Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego. Dzięki temu Akademia otrzyma dofinansowanie oraz otrzyma dodatkowy sprzęt.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z tenisem stołowym mogą zgłosić się do trenera Mateusza Czernika pod nr telefonu 604 085 661 lub do trenera Konrada Zielińskiego 662 267 355‬. Kolping serdecznie zaprasza!