Triumfator ETTU Cup na początek!

Już 1. kolejka LOTTO Superligi gwarantuje wiele emocji. W niedzielę o godz. 18:00 zmierzą się ze sobą: Dekorglass Działdowo i PKS Kolping FRAC Jarosław. Trener Vrablik zapowiada debiut Taku Takakiwy, z kolej czarno-pomarańczowi poślą do stołu Kou Leia!

- To bardzo dobry zespół. Ubiegły sezon zakończył z brązowym medalem w LOTTO Superlidze, ale przede wszystkim triumfował w Pucharze ETTU. To taki odpowiednik Ligi Europejskiej w piłce nożnej. Ponadto działdowianie wzmocnili swój skład. Trudno wskazać faworyta tego spotkania, ale to my jesteśmy Mistrzami Polski – mówi menedżer Kolpinga, Kamil Dziukiewicz.

Kontrakt z Dekorglassem podpisał m.in. Taku Takakiwa, który odszedł z Palmiarni Zielona Góra (bilans 10 zwycięstw, 2 porażki). Grający trener Jiri Vrablik zapowiada, że w niedzielę desygnuje właśnie Japończyka,  Wang Yanga (16:8) oraz Pawła Fertikowskiego (15:7). Czech po raz pierwszy poprowadzi zespół Dekorglassu jako szkoleniowiec.

- Zupełnie się tego nie spodziewałem, lecz podjąłem się wyzwania. Nie będę przecież osamotniony, mamy fajny zespół i znakomitych kibiców, dobrze układa się współpraca z władzami klubu. Na pewno chcę pomagać drużynie jako trener, ale i jako zawodnik, bo uważam, że wciąż mam niezłe umiejętności i będę sobie dawał radę w LOTTO Superlidze  – powiedział 35-letni Vrablik, były mistrz Czech w singlu.

Do wielu zmian doszło w ekipie Kolpinga FRAC. Do zespołu dołączył Ukrainiec Kou Lei, Czech Tomas Konecny oraz Piotr Chodorski. Liderem nadal będzie niepokonany w ubiegłym sezonie – Hou Yingchao.

- Spotkaliśmy się w środę i wspólnie się przygotowujemy. Na tę chwilę nie zdradzę czy wystąpi Hou. Na pewno zagra w pierwszej i drugiej rundzie rozgrywek LOTTO Superligi. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, aby zagrać w fazie play-off zawodnik musi wystąpić minimum w dwóch meczach pierwszej i drugiej rundy – zdradza Dziukiewicz.

Spotkanie PKS Kolping FRAC Jarosław – Dekorglass Działdowo w niedzielę 2. Września o godz. 18:00. Transmisja na www.superliga.com.pl

I KOLEJKA LOTTO SUPERLIGI

• 1.09 Dartom Bogoria – ZOOLeszcz Gwiazda