Osiągnięcia

PKS Kolping Frac Jarosław czterokrotnie stanął na podium Drużynowych Mistrzostw Polski. Oprócz tego triumfował w Pucharze Polski.

Najważniejsze osiągnięcia Klubu:
  • - Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (2013, 2014, 2015, 2016)
  • - Puchar Polski (2016)
  • - Mistrzostwo I ligi i awans do Superligi (2012)
  • - Awans do Superligi

Występy w LOTTO Superlidze to dla pięćdziesięciotysięcznego Jarosławia wielki sukces. Czarno-pomarańczowi od sześciu lat reprezentują Miasto w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na jubileusz 20-lecia klubu celem jest upragniony złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

PKS Kolping to nie tylko drużyna seniorów, ale także prężnie działająca Akademia na czele z mistrzynią Europy – Anną Brzyską. Ponadto współpracujemy z jarosławską Szkołą Mistrzostwa Sportowego oraz organizujemy wiele turniejów.

Awans do Superligi

Aż 17 zwycięstw i tylko jedna porażka - to bilans drużyny PKS Kolping Jarosław w rundzie zasadniczej I ligi sezonu 2011/2012. W barażowym dwumeczu o Superligę tenisa stołowego zespół z Podkarpacia różnicą seta zwyciężył Dekorglass Działdowo.

W pierwszym spotkaniu w Działdowie zawodnicy z Podkarpacia przegrali 4:6 (bilans setów 20-24), lecz w rewanżu przed własną publicznością pokonali rywali w takim samym stosunku i z lepszym bilansem (23-18). - To był dla nas niezapomniany moment. Nawet po porażce w pierwszym meczu wierzyliśmy w końcowy sukces. Sekcja tenisa stołowego w Jarosławiu istnieje od 1998 roku, w I lidze gramy od sześciu lat, a teraz wreszcie mamy ten upragniony awans. Cel, jaki sobie założyliśmy przed sezonem, został w pełni zrealizowany - mówi Kamil Dziukiewicz, menedżer PKS Kolping Jarosław.

Awans do Superligi to dla pięćdziesięciotysięcznego Jarosławia wielki sukces. - Mieliśmy tu już ekstraklasę koszykówki i piłki ręcznej. Teraz przyszedł czas na tenis stołowy. Jarosław interesuje się tą dyscypliną, na mecze będą przychodzić kibice. Nasze drużyny grają również w niższych ligach, a od nowego roku szkolnego planujemy mini rozgrywki tenisa stołowego w miejscowych szkołach - kończy Dziukiewicz.